Dom Wczasów Dziecięcych w Przemkowie


Witamy na stronie internetowej Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie. Znajdziesz tu najświeższe infomacje na temat naszej oferty i działalności, a także opinie osób które nas odwiedziły.  Serdecznie zapraszamy.

Get Adobe Flash player

9 czerwca 2016 r. na terenie Edukacyjnej Ścieżki Przyrodniczej przy Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie odbył się II PIKNIK NAUKOWY pod hasłem „Czym skorupka za młodu nasiąknie … . W imprezie wzięły udział dwie grupy dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Przemkowie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Buczynie, przebywający w tym czasie na turnusie ekologicznym w DWDz. Celem pikniku było zainteresowanie przedszkolaków naukami przyrodniczymi, wykorzystanie bazy placówki do edukacji przyrodniczej młodszych dzieci z gminy Przemków, zaangażowanie wychowanków placówki w prace na rzecz młodszych kolegów oraz promocja placówki w środowisku lokalnym. Przygotowaniem i przeprowadzeniem pikniku zajęli się nauczyciele DWDz - panie Anna Bober, Agata Dalecka, Grażyna Purgał i Justyna Zaborniak, we współpracy z Dyrektorem placówki, panią Moniką Urbaniak – Halla oraz wychowankami SP w Buczynie.

 Piknik rozpoczął się uroczystym powitaniem przedszkolaków oraz ich wychowawców oraz przypięciem każdemu dziecku wizytówki z imieniem, następnie podzielono uczniów na trzy grupy zadaniowe. Dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę podczas zabawy z Przyrodniczym Kołem Fortuny, doskonalić sprawność fizyczną podczas skoków na Leśnej Skoczni, odkrywać naturę poprzez dotyk i słuch podczas przejścia Ścieżką Zmysłów i gry na Dendrofonie oraz nauczyć się rozpoznawać ślady zwierząt żyjących w Polsce podczas zabawy z odlewami tropów. Dodatkowo przedszkolaki wzięły udział w serii doświadczeń i eksperymentów z wodą (i nie tylko) w roli głównej, a także mogły zbudować swój własny wulkan. W przerwie między zajęciami odbyło się ognisko. Dzieci mogły również wyrazić swoje emocje poprzez malowanie kredą na ścianie. Po słodkim poczęstunku i podsumowaniu II PIKNIKU NAUKOWEGO pożegnaliśmy dzielnych, mądrych i zadowolonych przedszkolaków.

Ogromne podziękowania należą się uczniom SP w Buczynie, którzy włączyli się w przygotowania do Pikniku oraz w przeprowadzenie go. Rewelacyjnie wykazali się jako prowadzący zajęcia. Pełnili role starszego rodzeństwa, pomagali młodszym kolegom w rozwiązywaniu zadań oraz dbali o ich bezpieczeństwo. Bardzo życzliwie i przyjaźnie przyjęli naszych najmłodszych, okazywali im sympatię, co spowodowało, że podczas pożegnania pojawiły się łzy. Uczniowie SP w Buczynie – sukces zawdzięczamy Wam! A Waszym rodzicom i nauczycielom gratulujemy!

Do zobaczenia w przyszłym roku na III PIKNIKU NAUKOWYM.

 Anna Bober

 

 

Język / Language

plcsenfrdeelitrues

Kalendarz terminów

Marzec 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Copyright © 2018 DWDz Przemków  Rights Reserved.