Dom Wczasów Dziecięcych w Przemkowie


Witamy na stronie internetowej Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie. Znajdziesz tu najświeższe infomacje na temat naszej oferty i działalności, a także opinie osób które nas odwiedziły.  Serdecznie zapraszamy.

Get Adobe Flash player

Wielki Dzień Pszczół to dzień, który na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych ekologicznych świąt obchodzonych w Polsce. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi dzieci, młodzieży i dorosłych na rolę pszczół w przyrodzie oraz na problem ich wymierania, wynikający z zanieczyszczania środowiska oraz braku naturalnych miejsc ich bytowania. Dom Wczasów Dziecięcych w Przemkowie również włączył się w działania mające na celu ochronę tych pożytecznych owadów, ponieważ – jak powiedział Albert Einstein – „gdy z Ziemi zniknie ostatnia pszczoła ludzkości pozostaną jeszcze cztery lata życia".

Podczas obchodów Wielkiego Dnia Pszczół dzieci przebywające w Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie wzięły udział w zajęciach praktycznych na terenie Ogrodu Przyjaznego Zwierzętom oraz drużynowej grze terenowej „Pszczela Rozgrywka”. Wysialiśmy w doniczkach miododajne rośliny, rozbudowaliśmy Owadzią Ostoję – domek dla pszczół dziko żyjących. Podczas „Pszczelej Rozgrywki” dzieci poznały fakty i ciekawostki z życia pszczół oraz sposoby pomocy tym pożytecznym owadom, jak na przykład tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom.  Każdy wychowanek zdobył tytuł Przyjaciela Pszczół i na zakończenie mógł wyrazić swoje emocje malując kredą na ścianie. Tego dnia herbata słodzona miodem smakowała nam wyjątkowo.

 

Anna Bober 

 

 

Język / Language

plcsenfrdeelitrues

Kalendarz terminów

Marzec 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Copyright © 2018 DWDz Przemków  Rights Reserved.